Європейські технології, український виробник: в Одеській області будується інноваційна сонячна станція

Європейські технології, український виробник: в Одеській області будується інноваційна сонячна станція
170017 ПЕРЕГЛЯДІВ

Завершення будівництва планується до 31 грудня 2019 року.

На сонячної електростанції, яка будується в маленькому селі Білолісся Татарбунарського району Одеської області, буде використовуватися інноваційне обладнання польських і українських виробників.
Про це повідомив Олег Ворошиловський, головний інженер українського представництва польської компанії HANPLAST, яка веде будівництво на кошти європейських і українських інвесторів.

«Це унікальний проект, в якому беруть участь кращі вітчизняні та європейські професіонали. Компанія HANPLAST, яку я представляю, є відомим європейським виробником фотоелектричних модулів. З української сторони інвестором є компанія «Ред Форест», яка належить до групи «Хорос» Юрія Качанова. Кредитні кошти на проект надав один з найбільших банків Польщі — «Pekao» S.A. Це перший раз, коли українська «зелена» енергетика кредитується тільки європейським банком, без залучення кредитів від банків. Справа в тому, що в Європі, на відміну від України, кредити на сонячну енергетику видаються на довгий термін під маленькі відсотки — зокрема, в нашому випадку банк «Pekao» S.A. виділив близько 10 млн. євро під загальних 3,85% річних терміном до 9 років.

Цей проект вже викликав великий інтерес в Офісі Президента, в профільних комітетах Верховної Ради і губернатора Одеської області Максима Куцого. Ми дуже вдячні їм за допомогу у вирішенні організаційних і бюрократичних питань. Також нас активно підтримує керівництво Татарбунарського району, якому я теж висловлюю велику подяку, — каже Олег Ворошиловський «.

Зі свого боку, власник групи «Хорос» Юрій Качанов, вважає, що від подібних проектів залежить майбутнє української сонячної енергетики.

Головний інженер українського представництва HANPLAST Олег Ворошиловський та комерційний директор «АЛІТ» Олег Свіренюк.

«Через два місяці нас чекає планове зниження «зеленого» тарифу, і конкуренція на ринку альтернативної енергетики різко зросте «, — говорить Юрій Качанов. -» Виграти зможе тільки той, хто приверне «довгі» і дешеві європейські кредити. У Європі добре розуміють, що сонячні електростанції швидко окупаються, тому вигідніше залучити більше клієнтів під маленький відсоток, чим менше клієнтів під здирницький. На жаль, в українських банках поки цього розуміння немає. Тому зараз для нас європейські кредити — єдиний ефективний спосіб фінансувати сонячну енергетику. Звичайно, гроші — це ще не все, вони спрацьовують тільки в поєднанні з новітніми технологіями і якісним сучасним обладнанням. За це ми, зі свого боку, спокійні: група «Хорос» виробляє широкий спектр обладнання для енергетики і застосовує найсучасніші напрацювання. Зокрема, наш партнер, компанія «АЛІТ» зараз робить для електростанції в Білоліссі опорний конструктив для сонячних панелей з використанням новітнього антикорозійного покриття
з гарантією 25 років «.

Як повідомив Юрій Качанов, до початку війни на Сході виробничі потужності «АЛІТ» перебували в Донецьку. Через російську агресію компанія була змушена вивезти виробництво в Одесу і Дніпро, і, незважаючи на всі труднощі, зараз «АЛІТ» є найбільшим українським виробником лінійної арматури для ліній електропередач.

«Коли почалася війна, ми опинилися перед великою проблемою: треба було рятувати виробництво, — розповідає гендиректор« АЛІТ »Юлія Штерн. — Але будь-яке виробництво без людей — ніщо. Ми ні в якому разі не хотіли втрачати нашу команду, тому запропонували працівникам заводу переїхати разом з сім’ями в Одесу, куди ми вивозили заводське обладнання. Це були дуже важкі часи: людей треба було забезпечити житлом, завод треба було будувати з нуля на новому місці. Я пишаюся тим, що нам це вдалося, і я пишаюся всією нашою командою. Разом ми відбудували завод, відновили і розширили виробництво, зберегли старих замовників і знайшли багато нових «.

На новому місці компанія успішно вводить у виробництво сучасні технології.

«Для конструкцій на сонячній електростанції в Білоліссі ми використовуємо метал з покриттям Magnelis® виробництва Arcelor Mittal», — пояснив комерційний директор «АЛІТ» Олег Свіренюк — «Це матеріал на цинковій основі з додатком магнію — одне з кращих покриттів для сталі, які існують на сьогоднішній день. Він протистоїть корозії в десять разів краще, ніж оцинкована сталь, тому це оптимальний вихід для конструкцій, які будуть десятиліттями стояти на відкритому повітрі «.

Нова сонячна електростанція в Білоліссі повинна бути добудована до кінця цього року. Для будівництва була обрана ділянка з неплодоносних солончакових грунтів поблизу села. Засоби від оренди ділянки потраплять до бюджету громади Білолісся.

Автор: Vse.Media

Связаться с нами: [email protected]

Мої відео